מנהלת מחלקת ספורט - קרין פלג נוימן 
טלפון: :04-6186014
דוא"ל: karin@harish.muni.il

 

תפקידי המחלקה  

  • בניית תשתית לתכנית ספורט יישובית לשנים רבות, הנובעת מצורכי ומאפייני הקהילה ובהתאם לתשתיות הקיימות והמתוכננות 
  • יצירת תחושת "גאוות יחידה", אחדות ושייכות באמצעות פיתוח פעילויות ספורטיביות עממיות ותחרותיות
  • לספק מגוון אפשרויות לעסוק בפעילות גופנית ולהטמעתן כחלק מאורח חיים בריא
  • איכות חיים ושוויון הזדמנויות לכלל התושבים בקבלת שירותי ספורט עממיים ותחרותיים
  • חשיפת התושבים למגוון שווה ורחב של פעילויות ספורט על מנת שכל אחד ואחת יוכלו לבחור את הענף המתאים
  • פיתוח, טיפוח וקידום הפעילות הספורטיבית תוך שיתוף פעולה עם מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית

תפקידה של הרשות המקומית ,להציע אפשרויות לעיסוק בפעילות גופנית המתבססת על ההכשרה שנעשתה בבתי הספר ולהמשיך בפיתוח תחביבי פעילות גופנית בעלי ערך מתמשך לחיי הילד - כמבוגר, כבן משפחה וכמבוגר בעתיד. הספורט הינו מכשיר חינוכי רב עצמה המקנה תחושת שייכות, ערכים, משמעת ,התמדה ושאיפה למצוינות. תכנית הספורט היישובית נובעת מצורכי ומאפייני הקהילה ובהתאם לתשתיות הקיימות והמתוכננות. 

אנו מאמינים שהעיסוק בספורט מביא לשייכות, לגיבוש בין אנשים, "גאוות יחידה", גישור פערים בין אוכלוסיות שונות: דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים, "נורמטיביים" ובעלי מוגבלויות שונות. אני מאמינה שכל אדם באשר הוא (ילד או בוגר) יכול וצריך למצוא את מקומו במגוון פעילויות הספורט העממי ו/או התחרותי ולהטמיע הרגלי פעילות גופנית ואורח חיים בריא. התעסקות בספורט מלמדת ומקנה יכולות כגון: ביטחון עצמי, איפוק, משמעת עצמית, יכולת ביטוי מחד ויכולת קבלה מאידך. בנוסף, חשוב ללמד ולחנך לקבל את האחר והשונה ואין דרך יפה יותר מספורט להקניית ערכים חשובים אלה. אני מאמינה שנשים וגברים ילדות וילדים צריכים לקבל הזדמנויות שוות ולהיחשף למגוון שווה ורחב של פעילויות ספורט על מנת שיוכלו להיחשף למקסימום ענפים ולבחור את הענף המתאים לכל אחד ואחת.

 

אגודת הספורט מכבי מגיעה לחריש

במטרה לקדם את תחום הספורט בכלל והספורט התחרותי בפרט, הסכימה אגודת הספורט מכבי להתחיל את פעילותה בחריש כבר בשנת הלימודים הקרובה. אגודת מכבי פועלת לקידום הספורט מזה 102 שנה, חולשת על 42 ענפי ספורט מגוונים ונותנת חסות לקבוצות הספורט התחרותיות הבכירות ביותר בישראל.

במסגרת שיתוף  הפעולה התחייב מנכ"ל מכבי ישראל נאור גלילי וצוות ההנהלה הבכירה, שביקרו בעיר במהלך חודש יוני, להעניק למועצה את כל הסיוע הנדרש בהקמת קבוצות ספורט תחרותיות ואירועי ספורט לכלל הציבור. 

קידום תחום הספורט בחריש.JPG