בחריש קיימת הקפדה רבה על תכנון איכות חיים גבוהה וניתנת תשומת לב מיוחדת לבנייתה כעיר עם חזות נופית מרהיבה, המשתלבת בהרמוניה עם הטבע והסביבה הירוקה של האזור כולו.

בחריש מאושרים כ-850 דונם של פארקים בעיר. בשלב זה אושרו 66 גנים בהם פארק עירוני בגודל 103 דונם. ברוב הפארקים יותקנו מתקנים מונגשים לבעלי מוגבלויות ובכלל זה מתקני משחק, בעוד בגנים אחרים יהיו מונגשים מקומות ישיבה מיוחדים ועוד.

גני המשחקים, כמו גם שטחים פתוחים נוספים, יוצללו באופן מלא או חלקי. מתקני כושר מתוכננים במספר פארקים וגינות ציבוריות, לאחר שנבחרו בשיתוף יועץ הספורט של המועצה. בפארקים ובשטחים הפתוחים בעיר נעשה שימוש בצמחייה מקומית, בין השאר על ידי הצלת פקעות שנאספו טרם עבודות הפיתוח בעיר.

פארק הממוקם ברחוב ברקת

 

פארק עירוני

הפארק העירוני יכלול מערכת שבילים ומסלולים חווייתיים לכל המשפחה, מתקני שעשועים וספורט, מזרקות, פינות פנאי שלוות ויהווה מוקד משיכה לתושבי העיר. בפארק העירוני גם מקום ייעודי לשוק איכרים ולירידים ותיאטרון פתוח עם כ-000,2 מקומות ישיבה מוסדרים ועוד כ-000,3 מקומות ישיבה על הדשא.

 

פארק מרכזי

 

 

יער חריש

המועצה המקומית מפעילה גינה קהילתית הסמוכה למוסדות חינוך. הגינה מבוססת על עקרונות אקולוגיים, כך שהטיפול בגינה נעשה באמצעות חומרים ידידותיים לסביבה וללא שימוש בכימיקלים. המועצה מקיימת בגינה מדי יום ראשון אחר הצהריים פעילויות וסדנאות, המיועדות למשפחות מחריש והסביבה.

בחריש מקדמים לרווחת התושבים פרויקט של יער מאכל בפאתי העיר ופרויקט גינה לתושב, במסגרתו יוכלו התושבים לשכור חלקת אדמה לצורכי גינות פרטיות.

במרחב הסובב את חריש ישנם שטחים ירוקים רבים, בהם בולט יער חריש. חלק מהשטחים הפתוחים מיועדים לפיתוח עתידי וחלקם יישמרו כריאות ירוקות. במרחק נסיעה קצר מחריש היקף רחב ומגוון של נכסי טבע ונוף: יערות, שמורות טבע ושטחים פתוחים. יער עירון ממוקם כמה דקות נסיעה מהעיר, ובו עצי חרוב ואלון עתיקים, פינות חמד ונקודות תצפית. רמת הנדיב, פארק טבע רחב-ידיים הנמצא מדרום לזיכרון יעקב מציע גנים, שבילי הליכה ואתרים ארכיאולוגיים. במרחק של כ-20 דקות נסיעה מחריש חופי ים יפים בחדרה, קיסריה, מכמורת ועוד.

גנים ונוף >>

לכל מפגע או תקלה, אנא דווחו למרכז שירות לתושב *6719/ 106