בחריש קיימת הקפדה רבה על תכנון איכות חיים גבוהה וניתנת תשומת לב מיוחדת לבנייתה כעיר עם חזות נופית מרהיבה, המשתלבת
בהרמוניה עם הטבע והסביבה הירוקה של האזור כולו. בחריש מאושרים כ 850- דונם של פארקים בעיר. בשלב זה אושרו 66 גנים בהם פארק עירוני בגודל 103 דונם.

ברוב הפארקים יותקנו מתקנים מונגשים לבעלי מוגבלויות ובכלל זה מתקני משחק, בעוד בגנים אחרים יהיו מונגשים מקומות ישיבה מיוחדים ועוד. גני המשחקים, כמו גם שטחים פתוחים נוספים, יוצללו באופן מלא או חלקי. מתקני כושר מתוכננים במספר פארקים וגינות ציבוריות, לאחר שנבחרו בשיתוף יועץ הספורט של המועצה. בפארקים ובשטחים הפתוחים בעיר נעשה שימוש בצמחייה מקומית, בין השאר על ידי הצלת פקעות שנאספו טרם עבודות הפיתוח בעיר.

גן האקליפטוס

 

פארק עירוני

הפארק נבנה בהובלת משרד הבינוי ומועצה מקומית חריש.

על מנת לתכנן את הפארק נשכרו שירותיהם של שורת יועצים מובילים בתחומים של חשמל, תאורה מים, ביוב, כבישים, נגישות, בריכות אקולוגיות ותאטרון פתוח.

שטחו של הפארק 103 דונם ובמתכונתו הסופית יכיל מספר רב של מבנים הכוללים: ביתני כניסה, מחסני תפעול, משרדי תפעול, שירותים, בתי קפה ומסעדות. יהיו בו שתי בריכות אקולוגיות ומזרקות ג'טים שתוארנה באור יקרות בלילה, רחבות של יריד איכרים וכן מתקני משחק לפעוטות וילדים המנצלים את הפרשי הגובה הקיימים בפארק. יבנו מתקני ספורט מסוגים של מיני פיצ' פטאנק, מתקני כושר, מגרשי מיני כדורסל, פינות פעילות ליוגה, טאי צ'י ומדיטציה. בנוסף, בפארק יהיה תאטרון פתוח עם כ – 4,200 מקומות ישיבה.

בפארק יוקם גשר נופי אשר ישקיף על האזורים האקסטנסיבים (אזורי אל-געת).

הפארק מאופיין במדשאות רבות, גינונים אינסטנסיבים, גינונים אקסטנסיבים ויערות מאכל.

יוקמו שני אזורי חנייה לרכבים עם גישה נוחה לפארק שיכילו כ – 190 מקומות חנייה, ועוד מקומות חנייה מסביב לפארק.

צפי תחילת עבודות - רבעון ראשון שנת 2017,

סיום עבודות רבעון אחרון שנת 2018.

 

המועצה המקומית מפעילה גינה קהילתית הסמוכה למוסדות חינוך. הגינה מבוססת על עקרונות אקולוגיים, כך שהטיפול בגינה נעשה באמצעות חומרים ידידותיים לסביבה וללא שימוש בכימיקלים. המועצה מקיימת בגינה מדי יום ראשון אחר הצהריים פעילויות וסדנאות, המיועדות למשפחות מחריש והסביבה. 

 

פארק מרכזי

 

 

יער חריש

בחריש מקדמים לרווחת התושבים פרויקט של יער מאכל בפאתי העיר ופרויקט גינה לתושב, במסגרתו יוכלו התושבים לשכור חלקת אדמה לצורכי גינות פרטיות. במרחב הסובב את חריש ישנם שטחים ירוקים רבים, בהם בולט יער חריש. חלק מהשטחים הפתוחים מיועדים לפיתוח עתידי וחלקם יישמרו כריאות ירוקות. במרחק נסיעה קצר מחריש היקף רחב ומגוון של נכסי טבע ונוף: יערות, שמורות טבע ושטחים פתוחים. יער עירון ממוקם כמה דקות נסיעה מהעיר, ובו עצי חרוב ואלון עתיקים, פינות חמד ונקודות תצפית. רמת הנדיב, פארק טבע רחב-ידיים הנמצא מדרום לזיכרון יעקב מציע גנים, שבילי הליכה ואתרים ארכיאולוגיים. במרחק של כ 20- דקות נסיעה מחריש חופי ים יפים בחדרה, קיסריה, מכמורת ועוד.