אתי רוקח

שמי אתי רוקח,נשואה לאשר,אמא ל-3 ילדים,תושבת זכרון-יעקב,בעלת תואר M.A בחינוך ובמקרא.

השתלבותי "בשדה החינוך" החלה לפני 30 שנים בהן,שמשתי בתפקידים כגו"ן : מחנכת בכיתות יסוד,מורה לילדים בעלי צרכים מיוחדים,מאבחנת דידקטית ועוד...

תפקידי המאתגר והמרתק במיוחד במערכת החינוך היה ניהול בי"ס יסודי בעיר חדרה.

תפקיד שתרם רבות לצמיחתי המקצועית ,גיבושו של חזוני החינוכי ולזכיה ברגעים גדולים של נחת וסיפוק.

חזוני  שהתגבש במהלך השנים ,צמח מתוך למידת "הילד הצעיר"-

התבוננות מעמיקה בצרכיו הפיסיים,רגשיים,לימודיים וחברתיים והבנת תפקידו המשמעותי של איש החינוך ביצור המפתחות המתאימים שיסייעו לו לפתח את הכשרונות המיוחדים הטמונים באישיותו ובבניית זהות חזקה  שתהווה בסיס איתן להתפתחותו והצלחתו בהווה ובעתיד.

כמאמר חז"ל :"זמורה זו של כרם,שלא נכפפה כשהיא רטובה,לא תוכל לה כשתתקשה" (מדרש משלי).

מטרה זו תושג באמצעות הנהגת נורמות בית ספריות שבבסיסן: "ראיית התלמיד" (על חוזקותיו וצרכיו),יצירת קשר משמעותי בינו לבין המורה,חשיפה לעולמות תוכן מגוונים ,יצירת רלוונטיות של הנלמד לעולמו,,פיתוח תפקודי לומד,שילוב של "ישן" עם "חדש",שילוב הקהילה ויצירת רשת חברתית  ועוד...

כל זאת על בסיס אקלים דתי-לאומי המשלב לימוד תורה לצד חינוך ערכי: "יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ", ודוגל ב "אחדות אורגנית בין הקודש לחול" (המעוגנת במשנתו של הרב קוק זצ"ל).

חזוני ונסיוני המצטבר מלמדים כי בדרך חינוכית זו ובאקלים הבית ספרי שניזון ממנה ומזין אותה ,הופך בית הספר להיות "בית גידול" משמעותי ומצמיח לתלמיד ולמורה ,ושניהם כאחד מעצבים כל העת את דמותם וזהותם התורנית,אישיותית ומקצועית.


מאחלת לתושבי חריש
הצלחה ,שגשוג וישוב טוב!
אתי