גם בחריש נוסעים חופשי

רפורמת התעריפים בתחבורה הציבורית מגיעה לחריש והתושבים ייהנו ממנוי "חופשי יומי", "חופשי שבועי" או "חופשי חודשי" אפילו לתל אביב ולחיפה.

מהפכת התעריפים בתחבורה הציבורית מגיעה לחריש ומאפשרת לתושבי חריש ליהנות ממחירים מוזלים בנסיעות באזור וואדי ערה, אזור חדרה ואף למטרופולין חיפה ותל אביב.

הרפורמה החדשה מאפשרת לראשונה לנסוע בכל אמצעי התחבורה הציבורית הקיימים – אוטובוס, רכבת, רכבת קלה או מטרונית, במחיר כולל של מנוי חופשי יומי, שבועי או חודשי, ללא כל הגבלה של כמות נסיעות או שעות בודדות.

"הרפורמה תחסוך לתושבים עשרות אחוזים בהוצאות על תחבורה ציבורית ותשפר משמעותית את הנגישות של העיר לכל מוקדי השירותים, המסחר והתעסוקה בסביבה הקרובה והרחוקה", אומר ראש המועצה יצחק קשת, "מדובר

ברפורמה חשובה לאין שיעור, שתאפשר חיסכון של מאות ועד אלפי שקלים בשנה למשפחה. המשימה של בניית עיר היא משימה אדירה ורפורמות מסוג זה נותנות לנו רוח גבית".

במסגרת הרפורמה, חריש תשויך לאזור ארצי מספר 7 (חדרה) ותקושר באמצעות כרטיסי מנוי לשני מטרופולינים: חיפה ותל אביב. יצוין כי המנויים החדשים יאפשרו גם נסיעה ברכבת העמק עם תחילת הפעלתה בשנה הבאה.

החל מה-1 באפריל, ניתן יהיה לרכוש מנוי חופשי יומי בין חריש לאזור וואדי ערה בעלות של 13.5 ₪. כרטיס חופשי יומי לחדרה, בנימינה, פרדס חנה, קיסריה והסביבה יעלה רק 21.5 ₪ ; וכרטיס חופשי יומי מחריש למטרופולין חיפה / תל אביב ובחזרה יעלה רק 37.5 ₪, כולל נסיעות והחלפות של אמצעי תחבורה ציבורית באוטובוס וברכבת (ראה את טבלת המחירים).

ראש המועצה יצחק קשת: "קידום הנגישות של התחבורה בכלל והתחבורה הציבורית בפרט עומדים בראש סדר מעייני. אני מאמין שתחבורה ציבורית יעילה וזולה תביא בשורה לכל התושבים של העיר והסביבה, תחסוך בעלויות יוקר המחייה, תצמצם את כמות כלי הרכב בכבישים, ותשפר את איכות החיים בעיר ע"י יצירת סביבת מגורים ירוקה יותר וקהילתית יותר. אמשיך לפעול לחיזוק הנגישות של העיר לכל מוקדי השירותים, המסחר והתעסוקה בסביבה הקרובה והרחוקה, להוזלת התעריפים, הגברת תדירות הקווים. כל זאת לצד השקעה בתשתיות וחיבור לכבישים מרכזיים באזור".

 

טבלת המחירים החדשה

  חופשי יומי חופשי שבועי חופשי חודשי
אזור ואדי ערה 13.5 ₪ 57.5 ₪ 149 ₪
אזור חדרה 21.5 ₪ 82 ₪ 213 ₪
מטרופולין חיפה / תל אביב 37.5 ₪ 162.5 ₪ 423 ₪

 

מפת תחבורה לתל אביב

מפת תחבורה לחיפה

 

 

מידע נוסף