תושבים יקרים, 

להלן שעות קבלת קהל להסדר תשלומים של מערך הצהרונים: 

בימים שני ורביעי בין השעות 9:00-12:00 וביום שני בשעות אחר הצהריים 18:00-20:00 במרכז שירות לתושב ברחוב גפן 72 אצל נעמה קליין.

שעות מענה טלפוני בימים ראשון ושלישי בין השעות 9:00-11:00 וביום חמישי בין השעות 13:00-15:00 בלבד במספר 052-5489138.

במקרים דחופים ניתן לשלוח וואצ אפ למספר 052-5489138. 

תושבים שלא יסדירו תשלום לא יוכלו להיכנס לצהרון.

להורדת טופס הוראת קבע לצהרונים הסעות וחוגים לחצו כאן

הרשמה ליום לימודים ארוך - תכנית ניצנים

מועצה מקומית חריש בשיתוף עם משרד החינוך מפעילה את תכנית "ניצנים" - צהרונים מסובסדים. בשנת הלימודים תשע"ט, התכנית פועלת ב41 גנים ובחמישה בתי ספר, סה"כ כ- 52  מסגרות צהרון. 

בהתאם להחלטת הממשלה 2659 מיום 21.05.2017 להרחיב את סבסוד מסגרות לימודיות נוספות בשעות אחר הצהריים העשרה בתום יום הלימודים לגילאי 8-3. המסגרות הלימודיות בשעות אחר הצהריים יסובסדו עבור ילדים בגילאי 3-8 הנמצאים בגני הילדים ובכיתות א' - ב'. הקצבת המשרד נעשית בהתאם לדירוג הסוציו אקונומי של חריש (אשכול 1-3 נכון לתשע"ח). במסגרות: העשרה לימודית ופעילות העשרה חברתית וחינוכית, מתן סיוע בהכנת שיעורי בית, פעילות תלמידים וארוחה חמה ומזינה. מועצה מקומית חריש מפעילה את התכנית בשנת הלימודים הנוכחית בצורה עצמאית ללא זכיין חיצוני.

ההרשמה לשנה זו סגורה, עבור תושבים חדשים ההרשמה פתוחה על בסיס מקום פנוי בלבד, ניתן להירשם במחלקת החינוך במועצה.

הרשמה מקוונת לשנת הלימודים הבאה התש"פ תפתח במקביל לרישום לגנים, 7-27/1/19 וכן ב1-20/5/19, על בסיס מקום פנוי, ראה פרטים לעיל

 

משתבצים לצהרונים

ההרשמה לצהרונים לילדי הגנים לשנת הלימודים תש"פ תיפתח ב7.1.19  ותסתיים ב27.1.19. הרשמה שלא במועד הרישום תהיה על בסיס מקום פנוי בלבד. ניתן להירשם דרך האתר האינטרנטי או ברישום פרונטלי  אצל רכזת גביה נעמה קליין בשעות הקבלה.

ההרשמה לצהרוני ניצנים לתלמידי בית הספר תיפתח במועד מאוחר יותר (המועד יפורסם באתר המועצה).

עלות הצהרונים לשנת הלימודים תש"פ תתעדכן במהלך חודש יולי על פי הקול קורא של משרד החינוך

 

פעילויות ותכנים במסגרת הצהרונים

 

צוותי העובדים:

הרשות המקומית הינה המפעילה הבלעדית של תכנית ניצנים בפיקוח משרד החינוך. צוות הצהרון מורכב מצוות ההוראה הקבוע וצוות הוראה מתוגבר נוסף המגיע בשעות הצהריים.

כוח האדם בבית הספר - רכז ניצנים בית ספרי המנהל את כלל מסגרת ניצנים הבית ספרית, מדריך וסייעת לכל קבוצה בכיתות א-ב.

כוח האדם בגן - סייעת מובילה המלווה את הילדים מתחילת היום ועד השעה 16:00 ושני אנשי צוות נוספים המגיעים לצהרון.

צוותי הצהרון מלווים על ידי מעטפת אנשי מקצוע הכוללת: רכזת ניצנים ישובית, מנחה פדגוגית ממשרד החינוך, יועצים חיצונים של המכון הדמוקרטי, וצוותי הבוקר המלווים את התהליך.

הזנה:

מידי יום תוגש ארוחת צהריים חמה בהתאם לתוכנית "תזונה בריאה" של משרד החינוך.

התפריט הבריא מכיל את כל מרכיבי המזון הנחוצים לגוף והוא נבנה על ידי התזונאיות של תכנית ההזנה של משרד החינוך על פי ההנחיות של המשרד. תפריט זה מותאם לצרכי הילדים בגיל הרך, בדגש על הפחתת כמויות השמן והמלח באוכל. בנוסף, הילדים יקבלו, ירקות טריים, ירקות מבושלים, לחם מקמח מלא ופירות.

ארוחת הצהריים היא ללא ספק אחד הנושאים המרכזיים בפעילות הצהרון. החשיבות שילדים בגיל כה צעיר יאכלו אוכל בריא ומאוזן שיהיה גם טעים לרובם היא גדולה מאד, ועל כן אנו מבקרים – את נושא האוכל באופן יומיומי בשיתוף חברת ההזנה של משרד החינוך

התכנית הפדגוגית

במסגרת תכנית ניצנים בכל בתי הספר והגנים תפעל תכנית העשרה בה הילדים יפעלו בשני חוגי ההעשרה בתחומים השונים: מוסיקה, תנועה, דרמה, ספורט, מדע אומנות ועוד. מפעילי החוגים נבחרו בקפידה והינם בעלי הכשרה מתאימה וניסיון רב.

בבית הספר הילדים יקבלו סיוע בהכנת שיעורי הבית.

מעבר לכך, במסגרת יום לימודים ארוך הילדים יחשפו לתכנים עשירים ופעילויות חברתיות

מגבשות בדגש על פיתוח מיומנויות אישיות- יצירתיות, תושייה, נחישות, התמדה וביטחון עצמי.

שמירה על קשר:

כחלק מהרצון לשפר באופן תמידי את התכנית הורי התלמידים שמשתתפים בתכנית ניצנים יעודכנו במילים על הנעשה בצהרון. הורה שאינו מקבל מיילים מרכזת ניצנים או מעוניין ליצור קשר טלפוני עם רכזת ניצנים- זינה אלדרוב מוזמן להתקשר ל-*6719.

על מנת ליצור קשר עם רכזת ניצנים - זינה אלדרוב ניתן לשלוח הודעה לדוא"ל:zina@harish.muni.il או להתקשר ל- 6719*