צוות העובדים:

הרשות המקומית הינה המפעילה הבלעדית של תכנית ניצנים בפיקוח משרד החינוך. צוות הצהרון מורכב מצוות ההוראה הקבוע וצוות הוראה מתוגבר נוסף המגיע בשעות הצהריים.

כוח האדם בבית הספר - רכז ניצנים בית ספרי המנהל את כלל מסגרת ניצנים הבית ספרית, מדריך וסייעת לכל קבוצה בכיתות א-ב.
כוח האדם בגן – שני אנשי צוות בקבוצה עד 29 ילדים, שלושה אנשי צוות בקבוצה מעל 30 ילדים

צוותי הצהרון מלווים על ידי מעטפת אנשי מקצוע הכוללת: רכזת ניצנים יישובית, מנחה פדגוגית ממשרד החינוך, יועצים חיצונים של המכון הדמוקרטי וצוותי הבוקר המלווים את התהליך.

הזנה:

מידי יום תוגש ארוחת צהריים חמה בהתאם לתכנית "תזונה בריאה" של משרד החינוך. התפריט הבריא מכיל את כל מרכיבי המזון הנחוצים לגוף והוא נבנה על ידי תזונאיות תכנית ההזנה של משרד החינוך ועל פי ההנחיות של המשרד. תפריט זה מותאם לצרכי הילדים בגיל הרך, בדגש על הפחתת כמויות השמן והמלח באוכל. בנוסף, הילדים יקבלו, ירקות טריים, ירקות מבושלים, לחם מקמח מלא ופירות.

ארוחת הצהריים היא ללא ספק אחד הנושאים המרכזיים בפעילות הצהרון. החשיבות שילדים בגיל כה צעיר יאכלו אוכל בריא ומאוזן שיהיה גם טעים לרובם היא גדולה מאד, ועל כן אנו מבקרים – את נושא האוכל באופן יומיומי בשיתוף חברת ההזנה של משרד החינוך.

התכנית הפדגוגית:

במסגרת תכנית ניצנים, בכל בתי הספר והגנים, תפעל תכנית העשרה בה הילדים יפעלו בשני חוגי ההעשרה בתחומים השונים: מוסיקה, תנועה, דרמה, ספורט, מדע אומנות ועוד. מפעילי החוגים נבחרו בקפידה והינם בעלי הכשרה מתאימה וניסיון רב.
בבית הספר הילדים יקבלו סיוע בהכנת שיעורי הבית.
מעבר לכך, במסגרת יום לימודים ארוך הילדים יחשפו לתכנים עשירים ופעילויות חברתיות מגבשות בדגש על פיתוח מיומנויות אישיות - יצירתיות, תושייה, נחישות, התמדה וביטחון עצמי.

שומרים על קשר:

כחלק מהרצון לשפר באופן תמידי את התכנית, הורי התלמידים שמשתתפים בתכנית ניצנים יעודכנו על הנעשה בצהרון. ניתן ליצור קשר עם קיטו מירום בוואצפ- 0552677700   

» טפסים להורדה
» תקנון הצהרונים
» הרשמה לצהרונים