תעסוקה ומסחר בחריש

אחד האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפני חריש הוא נושא התעסוקה והמסחר. העדר שטחים ותכנון מקדים למסחר ותעסוקה חייבו את הרשות לקחת אחריות על גורלה של חריש ולמצוא פתרונות לשיפור המצב הקיים. לשם כך נבנתה תכנית ארוכת טווח וקצרת טווח להתמודדות עם בעיית התעסוקה


כחלק מתכנית עבודה ארוכת טווח הגישה הרשות בקשות להרחבת הגבולות המוניציפליים ושינוי ייעודם של שטחים קיימים לטובת הנושא.

נכון להיום, בתוך שכונות המגורים קיימים מספר אזורי מסחר קטנים, שדרת חנויות ו-2 אזורי תעשייה ומסחר מתוכננים: שכונת המע"ר (מרכז עסקים ראשי) ושכונת "חריש דרום" שממוקמת בדרום העיר ותוכננה על פי גישת עירוב שימושים המשלבת מסחר ומגורים יחד.

ראש עיריית חריש, יצחק קשת, ביחד עם הצוות המקצועי פועלים כבר מספר שנים ליצירת פתרונות ובניית תכניות ארוכות טווח בנושא המסחר והתעסוקה בעיר. לפיו "חריש לא יכולה לחכות יותר ליצירת פתרונות וחייבת ליזום ולקדם אזורי תעסוקה ותעשייה ענפים שיניבו הכנסות לקראת עצמאות כלכלית."

לטובת קידום ופיתוח תחום התעסוקה והמסחר בעיר שכרה הרשות את שירותיו של אסא אברמסקי כפרוייקטור לאזורי תעשייה ומסחר על מנת לממש את החזון העירוני ותכניות העבודה לידי מעשים בשטח.


קצת על אסא-

כלכלן, עו״ד, בעל תואר שני במנהל עסקים.

סא״ל במילואים בשריון, לשעבר מג״ד טנקים במילואים 

בעל ניסיון רב שנים בניהול חברות נדל״ן, בפיתוח אזורי תעשייה, שכונות מגורים ומיזמי תיירות, ובקידום פרויקטים עירוניים ופרטיים.

במסגרת תפקידו כמנכ״ל החברה לפיתוח קיסריה והחברה לנכסי קיסריה, במשך כעשור, פיתח וניהל את פארק העסקים והתעשייה קיסריה, הגדול בישראל, את שכונות המגורים ואת אזורי התיירות.

בעל חברה לניהול פרויקטים, יעוץ ופיתוח עסקי, המעניקה שירותים לרשויות מקומיות ולחברות פרטיות.


במסגרת תפקידו אסא יידרש לייצר תנאים ולקדם מול משרדי הממשלה את אזורי התעסוקה בעיר בכדי להוציא אל הפועל את הקמת "חריש דרום" ולוודא שתכנון האזורים יתאים לצרכי העיר ולנוחיותם של התושבים.

בטווח הקצר הרשות פועלת לקידום מרכז הכוון תעסוקתי שיכלול סדנאות, כנסים וקו טלפון ייעודי להתייעצות בנושאי קריירה ותעסוקה בטלפון מספר *6719.

אסא