דלג לתוכן העמוד
שאלון קליטה
מפת העיר
צור קשר
חיפוש

שפ"ע וסביבת מגורים

לחצו על שאלה על מנת לצפות בתשובה:

האם קיימים שירותים ווטרינריים בחריש?

בחריש פועלים השירותים הווטרינריים במסגרת איגוד ערים שומרון שמגיעים אחת לתקופה ונותנים שירות ובכלל זה חיסונים לבעלי חיים. מעבר לאמור יש לפנות לקבלת שירות במשרדי האיגוד.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למזכירות אגף שפ”ע טלפון: 04-6186022 פקס: 04-6186024  דוא"ל: maz.shefa@harish.muni.il

 

 האם המועצה פועלת בנושאים של קיימות ומחזור?

המועצה פועלת רבות מול המשרד להגנת הסביבה ושיתוף ציבור של תושבים קיימים ועתידיים לקידום נושא הקיימות ואיכות הסביבה על כל רבדיו. בכלל זה הוכנה תוכנית אב לטיפול בפסולת עם אבי נוביק, ממקימי המשרד להגנת הסביבה המדגישה את תחום המיחזור על כל רבדיו, המועצה מקדמת ומובילה יוזמות "ירוקות" , כלכלה מקומית ושיתוף ציבור

 האם נבדקו עמודי החשמל באזור החדש כולל מיקומים וקרינה?

כל התשתיות בחריש, לרבות תשתיות החשמל, הינן חדשניות ותת קרקעיות. כל התשתיות עומדות בתקנים המחמירים ביותר לפיהם פועלת המועצה וחברת החשמל.

 מהם הפחים המוטמנים ומה ההבדל מפחים רגילים?

פח טמון קרקע הוא למעשה מיכל אשפה הטמון בתוך האדמה ומאפשר קיבולת גבוהה וחיסכון במקום פיזי מעל הקרקע. המיכל מבודד לחלוטין ומונע יציאת ריחות רעים, נבירת בעלי חיים באשפה ומסייע בשמירה על הניקיון. כמו כן, מבנהו של הפח מקל על מלאכת פינויו הנמשכת זמן קצר בלבד.

האם יש התייחסות לנושא המפחמות?

ראש המועצה יצחק קשת פועל בנושא המפחמות מזה זמן רב בכל המישורים ומול כל הגורמים הרלוונטיים בממשלה. בחודש מרץ אירח ראש המועצה את השר להגנת הסביבה אבי גבאי, שהתחייב להציב באופן מידי מערכת ניטור ייעודית לנושא המפחמות ולפרסם את תוצאותיה בתוך 3 חודשים בלבד. במקביל פועל ראש המועצה מול יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ח"כ דודי אמסלם ומול שר החקלאות אורי אריאל על מנת לקדם את הפתרון לבעיה, וכן הצטרף לבג"ץ של הרשויות המקומיות הסמוכות בנושא זה נגד המדינה.

האם מתוכנן ניטור של כמות זיהום אוויר ואבק במתחמי המגורים?

כיום קיימת מערכת ניטור האוויר שתפקידה לבדוק את איכות האוויר שאנו נושמים ביחס לכמות האבק הותקנה בחריש ומופעלת ברגעים אלה ממש. המערכת מפוזרת בשלושה מוקדים שונים בעיר ותיתן מענה מלא בנושא.

מתי מפנים גזם ?

נכון להיום, פינוי הגזם בחריש מתבצע בימי חמישי. את הגזם ניתן להוציא כבר ביום רביעי. להלן קישור לדף מידע מפורט -לחצו כאן או באתר המועצה אגף שפ"ע.

מתי מפנים אשפה ?

נכון להיום, פינוי האשפה בחריש מתבצע בימי חמישי. להלן קישור לדף מידע מפורט לחצו כאן או באתר המועצה אגף שפ"ע.

שאלות ותשובות