דלג לתוכן העמוד
שאלון קליטה
מפת העיר
צור קשר
חיפוש

שירותים חברתיים ושירותי קהילה בחריש

לחצו על שאלה על מנת לצפות בתשובה:

אילו שירותים טיפוליים יש במחלקת שירותים חברתיים ?

המחלקה מעניקה טיפול וסיוע ע"י עו"ס במגוון תחומי העשייה שלה. מלבד זאת, אנו מפעילים את השירות הטיפולי "כרמים" , המעניק הדרכות להורים, טיפולים רגשיים לילדים וטיפול זוגי ומשפחתי. כניסה לטיפול מתבצעת לאחר פניה לעו"ס ובדיקת הצורך.
בנוסף, ניתן לתת טיפול במסגרות אזוריות שונות לפי סוג הצורך (כגון: אלימות, התמכרויות וכו').

מהם תחומי האחריות של מחלקת שירותים חברתיים ?

המחלקה מסייעת בטיפול והתמודדות עם מצבי משבר וקושי, זמניים או קבועים, של פרט, משפחה וקהילה ומתוך כך נותנת שירותים לאוכלוסיות יעד כמו: ילדים ובני נוער במצוקה או בסיכון, מתבגרים, משפחות במצוקה כלכלית, משפחות וזוגות במשבר או בקשיים, משפחות חד-הוריות, משפחות במצבי גירושין, בודדים, בעלי צרכים מיוחדים, נכויות, קשישים ובני משפחותיהם, מתמכרים, אסירים משוחררים ומשפחותיהם, דרי רחוב, קורבנות אלימות במשפחה ותקיפה מינית. 
בנוסף לכך, המחלקה עוסקת בחיזוק והגברת החוסן של הפרט והקהילה באופן נרחב באמצעות פיתוח עבודה קהילתית והתנדבות.  

איך פונים למחלקת שירותים חברתיים ?

ניתן לפנות בטלפון 04-6186029, בפקס: 04-6186031 .במייל: m.revaha@harish.muni.il יש להגיע עם תעודת זהות וספח ובו שמות כל בני המשפחה.

באילו אוכלוסיות מטפלת מחלקת שירותים חברתיים ?

השירות ניתן באופן שוויוני, ללא עלות  (למעט השתתפות עצמית של הלקוח בשירותים מסויימים) לכלל הגילאים והמגזרים, בקהילה ו/או במשרדי המחלקה. ניתן לפנות ולקבוע פגישה עם עו"ס לבחינת הצורך בסיוע.

יש לנו בן משפחה בעל/ת צרכים מיוחדים. מהם השירותים לבעלי צרכים מיוחדים בחריש ?

העיר כולה נגישה מבחינה פיזית (ראו באגף הנדסה). כיום מרבית השירותים לבעלי צרכים מיוחדים ממוקמים בסביבת חריש. ככל שהעיר תגדל יגדל גם מגוון המענים בתוך העיר. במתנ"ס שיבנה ובפארק העירוני יהיה שילוב ומענים מותאמים לצרכים.
בכל מקרה, נשמח לשמוע את הצרכים ואנו נסייע באיתור ובשילוב במענה המתאים ביותר.

אנו מוכרים למחלקת שירותים חברתיים במקום מגורינו. כיצד ניתן לפנות למחלקת שירותים חברתיים בחריש ?

יש לגשת למחלקה לשירותים חברתיים במקום מגוריכם או אלינו בחריש ולמלא בקשה להעברת תיק. אנו נבצע את ההעברה ונזמן אתכם לפגישה מיד לאחר העברת התיק.

האם אתם שומרים על סודיות ?

אנו מחוייבים על פי החוק לשמירת סודיות הלקוחות. בנוסף, אנו משתדלים לשמור על צנעת הפרט ודיסקרטיות של המגיעים אלינו.  עו"ס המחלקה יכולים לראות רק את החומר של לקוחות שבטיפולם ולא חומר של לקוחות עו"ס אחרים.
בכל מכתב, פניה או הפניה לגורם חיצוני אנו מבקשים את הסכמת הלקוח.

איך אני יכול להתנדב או להיות פעיל בקהילה ?

פעילים ומתנדבים הם "הלב הפועם" של הקהילה. נשמח מאוד לערב אותך בעשיה התנדבותית וקהילתית. לפרטים על אפשרויות התנדבות יש ליצור קשר עם שרי אייזן 0525947636

מהם תחומי פעילות עבודה קהילתית ?

כיום תחומי עבודה קהילתית הינם פיתוח מנהיגות קהילתית, העצמת נשים, בניית וקידום ועדי בניינים ושכונות, איכות סביבה וקיימות, סיוע בקליטה מיטבית, בנק הזמן ומעגלי נתינה, הקמת צוותים לשעת חירום. אתם מוזמנים להעלות נושאים הקרובים ללבכם ואנו נשמח לשמוע ונשתדל לסייע בקידומם.

האם קיים שירות ייעוץ משפטי ומיצוי זכויות ?

עורכת דין מגיעה לפי תיאום ונותנת ייעוץ למיצוי זכויות מול גופים שונים. ההפניה מתבצעת ע"י עובדות המחלקה.
בנוסף, ניתן לקבל הפניה לסיוע משפטי, ובמקרי גירושין הפניה לגורמי ייעוץ וסיוע.

שאלות ותשובות