דלג לתוכן העמוד
שאלון קליטה
מפת העיר
צור קשר
חיפוש

תחבורה

לחצו על שאלה על מנת לצפות בתשובה:

האם מתוכננת להיות תחבורה ציבורית יעילה , סדירה, בתוך העיר בין השכונות, לתחנת הרכבת והמרכזים השונים בתוך העיר?

נושא התחבורה הציבורית הוא אחד הנושאים המרכזיים שמובילה ומקדמת המועצה וראש המועצה יצחק קשת מול משרד התחבורה. כיום פועלים קווים 60 ו-63 מחריש לחדרה.

לבקשת המועצה, יתווסף בקרוב קו לתחנת רכבת בנימינה שיאפשר נגישות טובה למרכז ולכל הארץ. תדירות הקווים תקבע על פי הדרישות והצרכים של התושבים בפועל.

בימים אלה נכנסה לתוקפה גם רפורמה בתחבורה הציבורית, שמחברת את חריש למטרופולין חיפה ותל אביב ומאפשרת לרכוש מנוי חופשי יומי בין חריש לאזור וואדי ערה בעלות של 13.5 ₪.

כרטיס חופשי יומי לחדרה, בנימינה, פרדס חנה, קיסריה והסביבה יעלה רק 21.5 ₪ ; וכרטיס חופשי יומי מחריש למטרופולין חיפה/תל אביב ובחזרה יעלה רק 37.5 ₪, כולל נסיעות והחלפות של אמצעי תחבורה ציבורית באוטובוס וברכבת.

טבלת מחירים
איזור חופשי יומי חופשי שבועי חופשי חודשי
ואדי ערה 13.5 ₪ 57.5 ₪ 149 ₪
חדרה 21.5 ₪ 82 ₪ 213 ₪
מטרופולין חיפה/תל אביב 37.5 ₪ 162.5 ₪ 423 ₪
תוכנית התחבורה הציבורית המלאה של חריש תכלול קווים לתל אביב, חיפה ומערכת של קווים פנימיים לנגישות מרבית, והיא תתפתח באופן הדרגתי בהתאם לאכלוס.

במקביל, אנו עושים כל שביכולתנו לקדם תחבורה ציבורית יעילה ונוחה בתוך השטחים שיאוכלסו בחריש ומחריש למקומות תעסוקה ותחבורה מרכזיים ורלוונטיים בסביבה.

מפת התחבורה החדשה

 האם ומתי תהיה רכבת בחריש או באזור?

יש תכנון להקמת תחנת רכבת בסמוך לחריש אולם התכנון הוא בשלבים מאוד מוקדמים. פרטים נוספים יפורסמו בהמשך עם התקדמות התוכניות וגיבושם.

האם המועצה מתכננת שאטלים לרכבת ?

המועצה פועלת כעת מול משרד התחבורה והגורמים הרלוונטיים על מנת לקדם שאטלים או תחבורה ציבורית נוחה ויעילה אחרת לתחנות הרכבת בסביבה.

נכון להיום, ניתן לנסוע אל תחנת הרכבת בחדרה בקווים 60 ו-63 העוברים בחריש.

מפת התחבורה החדשה

האם יהיו חניות לאורחים או חניונים?

כן, מלבד החניות של הבניינים, תהיה חניה בצדי הרחובות, בנוסף להרחבת השימוש במפרצי האוטובוסים גם לטובת חניית כלי רכב וכן במגרשי החנייה הסמוכים למבני הציבור בעיר.

החל ממתי אמורים להתחיל להפעיל שאטלים לרכבת פרדס חנה/בנימינה?

המועצה פועלת כבר תקופה ארוכה מול משרד התחבורה להפעלת שאטלים מחריש לרכבות באזור. עדיין אין צפי ודאי מתי הם יתחילו לעבוד, אך ברגע שתהיה התפתחות נפרסם מידע מסודר.

 

 

מפת התחבורה החדשה

שאלות ותשובות