תושבי חריש היקרים  

הנדון: התנדבות להכשרות סע"ר (סיוע עצמי ראשוני) ברשויות
 

 1. מניסיון התמודדות עם רעידות אדמה הרסניות בעולם מתברר כי הפעולות שבהן נוקט האזרח, לפני, בעת ואחרי רעידת אדמה, הן בעלות ההשפעה הגדולה ביותר על צמצום מספר האבדות בנפש וברכוש.
  ביממות הראשונות לאחר רעידת אדמה קשה תתקשה המדינה להגיש סיוע לאזרחיה בשל קשיי תקשורת, מחסור בחשמל, הרס דרכי תעבורה וקריסת מערכות שירותים. בנוסף, צפוי גם מחסור בצוותי כוחות החירום ועזרה מאורגנת משמעותית תגיע בדרך כלל רק לאחר יממה או שתיים ועל פי סדרי עדיפות הנקבעים לפי תמונת מצב הכללית ועל כן באירועי רעידת אדמה הצלת חיים רבים מתבצעת כתוצאה מחילוץ עצמי או ע"י עוברי אורח בלתי מיומנים, באמצעים ביתיים.
   
 2. המסקנה היא כי אין תחליף למוכנות של הפרט במצבים אלו, והפתרון הינו הכשרת האוכלוסייה לתת מענה של חילוץ קל בשעות ו/או בימים הראשונים לאירוע רעידת אדמה עד להגעת כוחות מקצועיים.
  בחילוץ קל נדרש ידע והבנה בסיסיים על אופי ההרס, התנהגותו ואופן הטיפול בו ונדרשות פעולות דחופות ראשוניות בתחומי החילוץ, העזרה הראשונה ובכיבוי אש. פשטות העשייה, זמינות המענה, ההיקף הגדול של המוכשרים הופכים את המענה ליעיל במיוחד.
   
 3. מתוקף צורך זה יינתן סיוע של פקע"ר בהקמה והכשרה יחידות סיוע עצמי ראשוני (סע"ר) ברשויות המקומיות, אשר יגישו סיוע באופן מידי אחרי התרחשות אסון ובכך יגבירו את סיכוי ההצלה של פרטים מהקהילה. ההכשרה הינה בסיסית לפעילות בשלב התגובה המיידית וכוללת תוכן תיאורטי ותרגול מעשי בפריסה של יומיים / שלושה (24 שעות הכשרה).
   
 4. לטובת ביצוע  הכשרות סע"ר והקמת היחידות ברשויות נדרש:
  1. רצון ומוכנות הרשות ותושביה לביצוע ההכשרה.
  2. מפגש תיאום ציפיות והתווית תהליך ההיערכות.
  3. איתור כ"א מתאים להכשרה ורתימתם לתהליך.
    
 5. בכוונת  הרשות המקומית חריש לקיים במהלך שנת העבודה 2017 קורס סע"ר – חציון ב'  ( סיוע עצמי ראשוני )בתחום החילוץ הקל  למתנדבים מהיישוב .
   
 6. ההכשרה תתקיים בתאריכים 26-29/11/2018 .
   
 7. מתנדבים  מהרשות הרואים עצמם מתאימים ובעלי מצב בריאותי תקין נדרשים להירשם באופן מקוון באתר הרשות המקומית .
   
 8. לאחר רישום המועמדים, יקבעו מועדים לקיום הקורס ( מותנה במספר משתתפים מינימאלי – 20 לפחות )
   
 9. ניתן להירשם באגף הביטחון או בטופס המצורף

 

בברכה,
אגף חירום וביטחון
מועצה מקומית חריש

-להורדת קובץ הסבר על הכשרות סע"ר לחץ כאןרישום לסע"ר