הונחה אבן הפינה למקווה בשכונת בצוותא

במקווה יהיו שני בורות טבילה, ושישה חדרי הכנה לטבילה – שניים מהם חדרי כלה מרווחים. אחד מחדרי הכלה יהיה מונגש לנשים עם צרכים מיוחדים. בצידו של המקווה יוקם גם מקוו כלים עם שביל כניסה נפרד

בשעה טובה: עיריית חריש הניחה את אבן הפינה למקווה הטהרה (לנשים) שיוקם בשכונת בצוותא. במקווה החדש יהיו שני בורות טבילה שתוכננו בליווי הלכתי.

עיצוב פנים המבנה תוכנן בדגש על יצירת אווירה נינוחה ומזמינה עבור הטובלות. המקווה יכלול שישה חדרי הכנה לטבילה, שניים מהם חדרי כלה מרווחים ומפוארים. אחד מחדרי הכלה יהיה מונגש לנשים עם צרכים מיוחדים. העיצוב החיצוני יכלול חיפוי יוקרתי במראה טבעי, תאורה נסתרת ועוד.

בתכנון הראשוני אמור היה המקווה לקום מול המרכז המסחרי שבשכונה, אך במטרה לשמור על צניעותן של הטובלות החליטה העירייה להעביר אותו למיקום פחות מרכזי והומה ברחוב יחד, ליד גני ילדים שלא פעילים בשעות הטבילה. בצידו המזרחי של המקווה יוקם גם מקווה כלים, עם שביל כניסה נפרד.

מקווה נוסף תקים עיריית חריש בהמשך בשכונת הפרחים. במקווה המתוכנן בשכונת הפרחים יהיו שני בורות טבילה ושמונה חדרי הכנה לטבילה, אחד מהם יהיה חדר כלה. המקווה מתוכנן להיבנות ברחוב לוטם 8.

הנחת אבן פינה מקווה בצוותא
הנחת אבן פינה מקווה בצוותא
הדמיה - עמית נמליך אדריכלים
הדמיה - עמית נמליך אדריכלים