הסתיים שלב התכנון: פארק יער עירוני יקום על שטח של כ-200 דונם

על פי התכנון, כבר בתוך מספר חודשים יחלו העבודות להקמת פארק גדול שישתרע מאזור המרכז המסחרי ועד לתל זאבים. במרכז הפארק תהיה טיילת שממנה ייצאו שבילי יער אל פינות חמד טבעיות שיוקמו בתוך השטח המיוער. מועד משוער לסיום העבודות: אמצע שנת 2023

שלב התכנון של פארק יער עירוני גדול ומיוחד, שמנגיש לציבור את השטח המיוער שממערב לעיר, הסתיים לאחרונה, ובקרוב תתחיל העירייה בעבודות להקמתו.

פארק היער העירוני ישתרע על פני כ-200 דונם ולאורך כ-1,500 מטר – מאזור המרכז המסחרי ועד לתל זאבים. מדובר בשטח פתוח מיוער, בחלקו יער אורנים נטוע שכיום עוברת בו דרך עפר. על פי התכנון, כ-700 מטר מדרך העפר בדרום הטיילת יהפכו לטיילת ראשית רחבה ומוארת בצל העצים, בשילוב שביל אופניים. לאורך הטיילת יוצבו מקומות ישיבה וספסלים ייחודיים שפותחו במיוחד עבור חריש (אפילו שם הדגם המסחרי של הספסל הוא “חריש”!).

מהטיילת ייצאו שבילי יער שיובילו לפינות חמד טבעיות שיוקמו בתוך השטח המיוער ולפינות פיקניק ייחודיות ומקורות עם מקומות ישיבה ומנגלים. מדובר במעין “חדרי יער” שיתחמו את פינות הפיקניק בחומות אבן נמוכות.

מצפור ייחודי בקצה הטיילת

נקודת הקצה של הטיילת תהיה מצוק שבו יוקם מצפור ייחודי שישקיף מערבה. המצפור מתוכנן בקו עיצובי מאוורר שמותאם גם לספסלים ולפרויקט כולו. הוא עשוי מחומרי עץ, ויעניק צל יחד עם תחושה של מעין “ריחוף” מעל המצוק. בהמשך הפארק לכיוון צפון מתוכננים שבילי יער למטיבי לכת.

לאורך הפארק מתוכננות חמש כניסות. הכניסה הראשית, הצפונית, היא מרחוב הגפן, שתמוקם כ-100 מטר מהאזור המסחרי. מגן רז (ברחוב גפן) תהיה כניסה ישירה גם למצפור וגם לטיילת. שלוש כניסות נוספות לאורך הפארק מתוכננות מרחוב תאנה.

התכנון: פארק יער עירוני
התכנון: פארק יער עירוני