העירייה הפיקה ספר לילדי הגנים: “הסיפור של חריש”

ילדי הגנים בחריש קיבלו לקראת סוף שנת הלימודים את "הסיפור של חריש" – ספר ילדים שהפיקה העירייה במטרה לסייע בגיבוש זהות ושייכות בקרב הילדים ולהקל בתהליכי הקליטה בעיר החדשה

עיריית חריש חילקה בגני הילדים בעיר ספר ילדים חדש שיזמה והפיקה – “הסיפור של חריש”. הספר מסופר דרך עיניו של הילד ירון שמגיע לחריש מעיר אחרת, ולומד להכיר את חריש באמצעות הילד המקומי עודד. שני הילדים צועדים יחדיו בבתי הספר החדשים בעיר, בטיילת במרכז שדרות דרך ארץ, טסים מעל יער חריש ומסיירים באתרים נוספים. ניתן להאזין לסיפור הקולי בערוץ היוטיוב של עיריית חריש (חפשו ביוטיוב: הסיפור של חריש).

“אתגר קהילתי”

הפקת “הסיפור של חריש” (כתבה הודיה שוהם, אייר רועי שנהר) היא אחת ממגוון הדרכים שבהם נוקטת מערכת החינוך העירונית במטרה להקל על קליטת ילדים חדשים בגנים ובבתי הספר על ידי יצירת תחושת שייכות וזהות עירונית. חריש היא עיר חדשה שקולטת אוכלוסייה חדשה בהיקפים ייחודיים שאין כמותם בשום עיר אחרת בישראל. בכל חודש מצטרפות לחריש עשרות משפחות חדשות, רובן משפחות צעירות עם ילדים. מדובר במאות משפחות בשנה. הילדים החדשים מצטרפים לגנים ולבתי הספר לאורך כל שנת הלימודים, ולא רק ב-1 בספטמבר. כדי להתמודד עם האתגר הייחודי הזה הטמיע אגף החינוך בעירייה תוכניות חינוכיות לסיוע לתלמידים חדשים שזה עתה הגיעו לעיר להיקלט בגנים ובבתי הספר, והפקת ספר ילדים עירוני לילדי חריש היא יוזמה חינוכית נוספת בכיוון הזה.

“מלבד אתגרי הבינוי וההקמה הגדולים של עיר חדשה, ניצב בפנינו אתגר חברתי וקהילתי משמעותי: יצירת קהילה עירונית ותחושת שייכות בקרב אלפי תושבים חדשים, רובם ילדים ובני נוער”, מסביר ראש העיר יצחק קשת. “לילדי העיר שמגיעים מכל רחבי הארץ אין היסטוריה מקומית מאחדת ומשותפת, לרבים מהם אין כאן אפילו קרובי משפחה או חברים. זו סיטואציה מורכבת, ואנו פועלים כדי לרכך אותה עבורם ככל הניתן. מטרת הספר היא לסייע ביצירת תחושת שייכות וזהות משותפת בעיר החדשה”.

הסיפור של חריש
הסיפור של חריש