הפתעה מעיריית חריש לכ-500 ילדי יום הולדת

עם תחילת הגבלות הקורונה יזמה העירייה פרויקט למען ילדים ובני נוער בגילי 7-18 שלא יכלו לחגוג יום הולדת עם חבריהם והפתיעה אותם בביקור ובהענקת בלון וברכה. המיזם נמשך עד סוף חודש מאי, עם החזרה לשגרה

פרויקט מרגש של עיריית חריש: הענקת בלון יום הולדת וברכה עד הבית בהפתעה לילדים ונוער בגילי 7 עד 18. קרוב ל-500 ילדים ובני נוער מחריש קבלו בלונים וברכות ליום ההולדת.

הפרויקט החל לקראת סוף חודש מארס, עם תחילתו של משבר הקורונה במטרה לשמח את הילדים שנבצר מהם לחגוג את יום הולדתם עם חברים, ונמשך עד סוף חודש מאי, עם החזרה לשגרה.

בימי הגבלות היציאה מהבית, מסוף חודש מארס ועד לסיום חופשת חג הפסח, צורפה לבלון והברכה גם עוגה אישית לבני 9-18. יש לציין, כי הבלונים והעוגות נרכשו בעסקים מקומיים בחריש בלבד.

צוות חלוקת המתנות מאגף פנאי וקהילה הגיע לרוב בלי תיאום מראש, כדי להפתיע את ילדי יום ההולדת. כל צוותי החלוקה הקפידו בעת הגעתם על הנחיות משרד הבריאות ופעלו בהתאם, כשהם עוטים מסכה וכפפות ומקפידים על שמירת מרחק שני מטר מהילד ומשפחתו.

“תכננתי לחגוג עם חברים, אבל הסגר הרס לי את התוכניות”, מספרת מורן גרינשפון, שחגגה יום הולדת 14 בימי הסגר. “המדריכים מעיריית חריש הגיעו לברך אותי והפתיעו אותי. תלינו את הברכה ליום ההולדת שלי על דלת הכניסה לבית”. לביתה של מורן הגיעו רכז הנוער דקל אתיה ומדריכת הנוער ליאור מור.

קלייר גרינשפון, אמא של מורן, מוסיפה: “מורן קיבלה ברכות מחברות ליום ההולדת בשיחות טלפוניות ובוואטסאפ, אבל היה סגר ולכן אף אחד לא הגיע אלינו הביתה לברך אותה חוץ מאנשי העירייה. הם מאוד שמחו אותנו, וזה היה מרגש. גרנו בעבר במקומות שונים בארץ, לא חווינו את היחס האישי הזה בשום מקום אחר, רק בחריש”.

אור גולני, מנהלת המחלקה לנוער וצעירים באגף פנאי וקהילה בעיריית חריש, אומרת: “כביכול זה רק ברכה ובלון, ובימי הסגר היתה גם עוגה, אבל המשמעות היא היחס האישי. זו היתה זכות גדולה להשתתף במיזם הזה, והתגובות החמות שקיבלנו היו שוות את הכל”.

500 ילדי יום הולדת
500 ילדי יום הולדת