השפ”ח מרחיב את פעילותו: גויסו פסיכולוגים נוספים

אנשי השירות הפסיכולוגי-חינוכי של העירייה יעניקו מענה לילדים מגיל 3 ועד החטיבה העליונה. התוכניות נבנו על פי הצרכים של כל בית ספר. ככלל, תוכניות העבודה הטיפוליות הותאמו במיוחד לעיר קולטת אוכלוסיה כמו חריש

השירות הפסיכולוגי החינוכי (שפ”ח) של עיריית חריש מרחיב את נפח הפעילות ומוסיף עוד חמישה פסיכולוגים לצוות, שכעת מונה 11 אנשי מקצוע. השירות מותאם לעיר כולה, ויוענק לילדים מגיל שלוש ועד לתלמידי החטיבה העליונה כאשר גם ילדים מחריש הלומדים בערים אחרות יילקחו בחשבון מתוך ראייה מקיפה של צרכי הקהילה. ככלל, תוכניות העבודה הטיפוליות הותאמו במיוחד לעיר קולטת אוכלוסיה כמו חריש.

אחד העוגנים של החשיבה הקהילתית הוא שיתוף פעולה עם המחלקה לשירותים חברתיים ומחלקת הנוער באגף פנאי וקהילה בעירייה, שבמסגרתו יינתן מענה לבני הנוער גם מחוץ לשעות הלימודים מתוך ראייה כוללת של הסביבה הרחבה יותר של התלמיד ושל משפחתו. תוכנית העבודה תיבנה על פי צרכי בית הספר ואופי התלמידים, ובהתאם יורכב סל השירותים הנכון לכל אחד שיכלול הדרכת הורים, ישיבות חשיבה דו-חודשיות, התייעצות עם המנהל וכדומה.

שירותיים ייחודים לחריש
בגני הילדים יורחבו שתי התוכניות שמפעיל השפ”ח: “צוות התפתחותי” לגילאי טרום-טרום-חובה וטרום-חובה, שבמסגרתה יגיעו לגנים שישתתפו בפרויקט מרפא בעיסוק וקלינאי תקשורת יחד עם פסיכולוג להדרכה פרטנית וקבוצתית בתוך הגן. השנייה תתקיים בגני טרום-חובה וחובה, שבהם יוקם צוות לטיפול בקשיי הסתגלות יחד עם מחלקת גני ילדים ועם המחלקה לשירותים חברתיים. הצוות ייכנס בכל פעם לעשרה שבועות לכל גן, ינתח רגשית את המתרחש ויבנה תוכנית תמיכה בהתאם לצורך.

כל התוכניות מלוות בהדרכת הורים, בין היתר משום שחוויית ההסתגלות עוברת גם עליהם כמי שמתגוררים בעיר בצמיחה.
בנוסף, במרכז “חיבורים”, המשותף לשפ”ח ולאגף שירותים חברתיים בעירייה’ ישולבו לראשונה פסיכולוגים שיעניקו תמיכה וטיפולים לצד פעילויות פרא רפואיות כמו ציור, אמנות ודרמה. “השירותים שאנחנו מעניקים ייחודיים לחריש אל מול האתגרים העומדים בפני העיר”, אומרת מנהלת השפ”ח, רחלי נבות אלירז.

לפנייה לשפ”ח שלחו הודעה לווטסאפ שמספרו: 052-6292531

השפ"ח מרחיב את פעילותו
השפ"ח מרחיב את פעילותו