חדש בחריש: גנים בשיטת החינוך המונטסורית

השנה העירייה לראשונה בחריש חמישה גני ילדים מונטסוריים. סביבת הגן בכל אחד מהמבנים הותאמה לשיטה החדשה

עיריית חריש פותחת לראשונה בשנת הלימודים תשפ”ג חמישה גני ילדים בשיטת החינוך המונטסורית. בהתאם לילדים שנרשמו, אחד הגנים יהיה ממלכתי-דתי.

הגישה המונטסורית מבקשת להעניק לילד כלים וכישורי חיים על ידי עזרים שתפקידם לעורר סקרנות ולאפשר למידה ספונטנית. הסביבה מותאמת לילד ומאפשרת לו להתנסות בלמידה בעצמו ולהתנהל באופן עצמאי. בסביבת הגן המונטסורי עזרי הלימוד השונים זמינים לילד על מדפים בגובה מותאם, והוא חופשי לפעול במרחב הזה ולבחור בעצמו את העזרים והפעילויות שבהם הוא מתעניין.

העירייה פותחת את הגנים המונטסוריים בהתאם למדיניות החינוכית שלה לאפשר לכל ילד לצמוח בדרכו על ידי התאמת דרכי הלמידה לכל תלמיד. בכל גן שלושה אנשי צוות – גננת ושתי סייעות – שעברו הכשרה מתאימה.

מיקומי הגנים המונטסוריים בחריש: אורן 24 (שני גנים), ברקת 13 (שני גנים) ושקד 8.

גיל שליסר, הפרויקטור שליווה את הקמת מערך הגנים המונטסוריים בחריש: “גישת החינוך המונטסורי רואה את הילד במרכז והופכת את הגן למקום שמספק את המענה החינוכי הנכון והמדויק ביותר שניתן לבקש בעבור ילד במאה ה-21. אני מאמין שהילדים בגנים המונטסוריים בחריש יזכו להתחנך בדרך שתקנה להם את הכלים המיטביים למימוש הפוטנציאל הטמון בהם: עצמאות, מסוגלות, חברות, ביטחון ותעוזה”.

ציוד בגנים המונטסוריים
ציוד בגנים המונטסוריים
גנים בשיטת החינוך המונטסורית
גנים בשיטת החינוך המונטסורית