חדש בחריש: מרכז פנאי לאנשים עם מוגבלויות

מרכז סבבה ינוהל על ידי העירייה וקבוצת "שכולו טוב". יחד עם מעון היום השיקומי שבו מטופלים עם מוגבלויות מגיל לידה עד 3, מייצרת העירייה רצף עירוני שיסייע לאנשים עם מוגבלויות להשתלב טוב יותר בקהילה

מרכז פנאי לילדים, נוער ובוגרים עם מוגבלויות נפתח לתקופת הרצה במרכז התרבות והפנאי ברחוב שוהם בחריש. במרכז, ששמו סבבה, תתקיים פעילות חווייתית לילדים ובוגרים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם. לצד הבילוי, המרכז יסייע גם לשילוב טוב יותר בקהילה וליצירת הרצף העירוני לטיפול באנשים עם מוגבלויות מגיל לידה.

בחריש כבר פועל כיום מעון יום שיקומי לילדים מגיל לידה עד 3 שנפתח במהלך השנה. יחד עם מיזם “סיפור חוזר” בתחום התעסוקה, שקורם עור וגידים בחריש בימים אלה, ומרכז סבבה – המופעלים שניהם על ידי קבוצת “שכולו טוב” – המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה מייצרת רצף שבמרכזו האנשים עם מוגבלויות וצרכיהם.

במרכז סבבה ישנו חלל מרכזי עם שלושה חדרים מותאמים וכן חצר המעוצבת ומותאמת לאוכלוסיית היעד. במרכז יתקיימו פעילויות לאורך כל שעות היום.

מענה אישי

המרכז הוקם ביוזמת המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה יחד עם הפיקוח האזורי. בהמשך יפותחו בסבבה תוכניות אישיות ומסגרת טיפולית לבוגרים ויוענק מענה אישי על פי צרכיה של כל אוכלוסייה.

במרכז יתקיימו גם פעילויות עבור בני משפחה של אנשים עם מוגבלויות, וייערכו עבורם סדנאות חוויתיות ומעשירות בנושאים שונים. השהות במרכז סבבה מיועדת לכל מי שמוכר במחלקה לשירותים חברתיים, ומי שרוצה להצטרף ואינו מוכר על ידי המחלקה יוכל לעשות זאת בפנייה ישירה ותיבדק התאמתו.

מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה שלמה פלד: “אנו רואים באנשים וילדים עם מוגבלויות חלק בלתי נפרד מאוכלוסיית חריש ופועלים בכדי ליצור עבורם ועבור בני משפחתם שירותים ברמה הגבוהה ביותר, לחבר ולשלב אותם בדרכים שונות עם כלל האוכלוסייה ולשים אותם בקדמת הבמה”.

עופר כהן, מנכ”ל קבוצת שכולו טוב: “מרכז סבבה החדש בעיר יהווה מוקד מרכזי לאנשים עם מוגבלויות ומשפחותיהם. המרכז נוצר במטרה לסייע בשיקום, ליווי ומתן כלים למשפחות כחלק מהתהליך הרחב והשירות שמקבלים אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים במסגרת שירותי הקבוצה”.

מרכז סבבה
מרכז סבבה