לאחר שנת הרצה: נחנך מרכז סבבה

מרכז הפנאי לילדים, נוער ובוגרים עם מוגבלויות פועל במרכז תרבות ופנאי ברחוב שוהם, ומתקיימת בו פעילות חווייתית. רוצים לבדוק התאמה להצטרפות לפעילות? סרקו את הברקוד שבתחתית העמוד

עיריית חריש יחד עם קבוצת “שכולו טוב” חנכה את מרכז סבבה – מרכז פנאי לילדים, נוער ובוגרים עם מוגבלות – במרכז תרבות ופנאי שברחוב שוהם 73. במרכז, שנפתח להרצה לפני כשנה, מתקיימת פעילות חווייתית לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים וגם לבני משפחותיהם. לצד הבילוי, המרכז מסייע גם לשילוב טוב יותר בקהילה וליצירת הרצף העירוני לטיפול באנשים עם מוגבלות מגיל 3.
במרכז סבבה ישנו חלל מרכזי עם שלושה חדרים מותאמים וכן חצר המעוצבת ומותאמת לאוכלוסיית היעד. במרכז מתקיימות גם פעילויות עבור בני משפחה של אנשים עם מוגבלות, ונערכות עבורם סדנאות חווייתיות ומעשירות בנושאים שונים.
המרכז הוקם ביוזמת המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה יחד עם הפיקוח האזורי. בהמשך יפותחו בסבבה תוכניות אישיות ומסגרת טיפולית לבוגרים ויוענק מענה אישי על פי צרכיה של כל אוכלוסייה.

רצף טיפולי
בחריש כבר פועל כיום מעון יום שיקומי לילדים מגיל לידה עד 3 שנפתח במהלך השנה. יחד עם מיזם חנות “סיפור חוזר” ומרכז סבבה – המופעלים שניהם על ידי קבוצת “שכולו טוב” – המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה מייצרת רצף שבמרכזו אנשים עם מוגבלות וצורכיהם.
מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה שלמה פלד: “אנו רואים באנשים ובילדים עם מוגבלות חלק בלתי נפרד מאוכלוסיית חריש ופועלים כדי ליצור עבורם ועבור בני משפחותיהם שירותים ברמה הגבוהה ביותר, לחבר ולשלב אותם בדרכים שונות עם כלל האוכלוסייה ולשים אותם בקדמת הבמה”.
השהות במרכז סבבה מיועדת לכל מי שמוכר במחלקה לשירותים חברתיים, ומי שרוצה להצטרף ואינו מוכר על ידי המחלקה יוכל לעשות זאת בפנייה ישירה ותיבדק התאמתו על פי הקריטריונים של מנהל מוגבלויות. ניתן להשאיר פרטים בקישור: https://allgood.org.il/harish-center/

לאחר שנת הרצה: נחנך מרכז סבבה
לאחר שנת הרצה: נחנך מרכז סבבה