מבנה חדש לחינוך המיוחד ולשירות הפסיכולוגי-חינוכי

השירות הפסיכולוגי-חינוכי (השפ"ח), מחלקת החינוך המיוחד ומחלקת ילדים ונוער בסיכון עברו למבנה חדש, שהותאם במיוחד לתת מענה טיפולי ברמה הגבוהה ביותר. הוא עוצב באופן ייחודי, ויאפשר את הגדלת היקף השירות לתושב

בשעה טובה: השירות הפסיכולוגי-חינוכי (השפ”ח), מחלקת החינוך המיוחד ומחלקת ילדים ונוער בסיכון עברו היום למבנה חדש, שהותאם במיוחד לתת מענה טיפולי ברמה הגבוהה ביותר!

יש בו 20 חדרי טיפול (!), והוא עוצב באופן ייחודי שמשרה את האווירה המתאימה (גם מבחוץ – את צבעו האדום הבוהק קשה לפספס). המבנה החדש יאפשר את הגדלת ההיקף של מתן השירות לתושב בכל אחת מהמחלקות.

כך, למשל, קבלת הקהל במחלקת החינוך המיוחד תתקיים מעכשיו במקום מרווח, ראוי ומחבק יותר מאשר מה שהיה עד כה. כמו כן, במחלקה יש כעת חדר ישיבות חדש ומאובזר שיאפשר תדירות גבוהה הרבה יותר של ועדות אפיון וזכאות, ומתן מענה מהיר יותר לתושבים לגבי זכאויות לחינוך מיוחד.

בזכות כמות חדרי הטיפול הגדולה, השירות הפסיכולוגי-חינוכי – שבו עובדים כיום 17 פסיכולוגים ועוד 10 מטפלים פרא-רפואיים – יוכל מעתה להגדיל באופן משמעותי את היקף הדרכות ההורים והטיפולים השונים. במבנה הוקם חדר טיפולים לגיל הרך וכן חדר טיפולים לטיפול משפחתי. המבנה החדש מאפשר להוציא לפעול תוכניות טיפוליות שעד כה לא ניתן היה להפעיל מפאת חוסר מקום.

כל יחידותיה של מחלקת ילדים ונוער בסיכון, שמאגדת את היחידה לקידום נוער, את קציני ביקור סדיר (קב”סים), את התוכנית הלאומית 360 לילדים ונוער בסיכון ואת תוכנית נירים, עברו למבנה החדש ובכך יתאפשר ניהול מיטבי של הפעילות.

היום נערך טקס פתיחת המבנה. ראש העיר יצחק קשת אמר לאחר הטקס: “המבנה הזה – כמו מרכז סבבה לילדים, נוער ובוגרים עם מוגבלות שחנכנו השבוע – הוא אמירה עירונית: רווחת הפרט והטיפול בילדים ובמשפחות הם בעדיפות עליונה”.

מבנה חדש לחינוך המיוחד
מבנה חדש לחינוך המיוחד