מחיצות הניתנות להזזה וחללים לפעילות חופשית

במבנה המרשים בן שלוש הקומות ברחוב טורקיז נבנו 16 כיתות, שבחלקן הוקמו קירות הניתנים להזזה שמאפשרים את שינוי גודל מרחבי הלמידה והתאמתם לשיטות חינוך חדשניות. החצר נבנתה במספר מפלסים והמבנה מחופה בחומר תרמי המאפשר בידוד טוב יותר מקור ומחום

בית הספר החדש ברחוב טורקיז הוא אחד המבנים המרשימים שנבנו בעיר. הוא מתנשא לגובה שלוש קומות, מתפרש על פני שטח של כ-3,000 מ”ר וכולל 16 כיתות. במבנה ישכנו בתי הספר כנפי רוח בנות ואולפנת חריש. החצר בנויה בכמה מפלסים, החלונות בספריה תוכננו בגובה משתנה המאפשר כניסה מרובה של אור, הגג משופע ובחלק מהכיתות יש מחיצה הניתנת להזזה כחלק מיישום התפיסה החדשנית של למידה במרחבים משתנים. האדריכל שגיא בן דור מציין כי במבנה יש ארבע מרפסות לשימוש הילדים, המאפשרות קשר בין הפנים לבין החוץ ובמסדרונות נבנו חללים המיועדים לפעילות חופשית יותר. בבית הספר גם הוקם מגרש ספורט.

המבנה של בית הספר החדש מחופה בחומר המאפשר בידוד טוב יותר מחום ומקור, ולצורך שיפור הבידוד המבנה תוכנן בהתאם לכיווני הרוח. אלה יפחיתו באופן משמעותי את הצורך במזגנים ובהתאם יופחתו גם עלויות צריכת האנרגיה.

הבניין עומד בסטנדרט של בנייה ירוקה תוך הקפדה על חומרים ידידותיים לסביבה ובריאים לתלמידים. הוא משדר מראה יוקרתי הודות לחיפוי דמוי עץ, קירות זכוכית המעטרים את החזית וגג משופע.

מחיצות הניתנות להזזה וחללים לפעילות חופשית
מחיצות הניתנות להזזה וחללים לפעילות חופשית