נפתחה הספרייה הקהילתית!

הספרייה החדשה הוקמה במרכז התרבות והפנאי ברחוב שוהם. לרשות המנויים יעמדו כ-7,000 ספרים ועוד אלפי ספרים דיגיטליים, וקטלוג ממוחשב שיקל על החיפוש וההשאלה.

כ-7,000 ספרים ממתינים לכם בספריה הקהילתית העירונית החדשה שהוקמה במרכז תרבות ופנאי. אלפי ספרים דיגיטליים נוספים יעמדו להשאלה למנויי הספרייה.

הספרייה הוקמה על בסיס קהילתי בעזרת פורום תושבים מתנדבים, אשר לצד הספרנית יסייעו גם בתפעול הספרייה השוטף. ספרים רבים נרכשו מתקציב עירוני, וחלקם נתרמו על ידי תושבים.

בספרייה שני מדורים: אחד לספרות כללית והשני מותאם לספרות תורנית-חרדית. היצע הספרים כולל מגוון ז’אנרים ומותאם לכל הגילים.

הרישום לספריה יתאפשר רק לתושבי חריש ויתבצע בהתאם להצגת תעודת זהות. עלות מנוי שנתי לכל משפחה תעמוד על 60 שקלים והכסף ינותב לרכישת ספרים ולקיום פעילויות נוספות בתחומי הספרייה.

לרשות הקוראים יועמד קטלוג אינטרנטי שבו יוכלו לראות מהבית את היצע הספרים הקיימים, לערוך חיפוש לספר המבוקש ולבדוק האם הוא זמין להשאלה (https://www.harish.muni.il/1042/). ספר שיוזמן על ידי מנוי במערכת הקטלוג יישמר עבורו למשך שלושה ימים. לכל מנוי היה מספר קורא שבאמצעותו יוכל לשאול גם ספרים דיגיטליים. הזמנות או הארכת זמן ההשאלה יוכלו להתבצע פיזית מהדלפק או באמצעות קטלוג הספרייה האינטרנטי. כדי לעמוד בהנחיות הקורונה ועל מנת למנוע התקהלויות, קוראים שיבקשו להגיע לספרייה יתבקשו לקבוע תור מראש דרך האתר (https://www.harish.muni.il/appointments/#departments) .

ראש העיר יצחק קשת: “הספרייה הקהילתית תוכננה כך שהיא תוכל לתת מענה תרבותי מותאם לכלל המגזרים בחריש. אנחנו פועלים לקבלת תקצוב במטרה להגדיל את מלאי הספרים ולשפר את השירות. אני מזמין את כולם לספרייה החדשה”.

סגנית ראש העיר שני גרינברג: “חניכת ספרייה ראשונה בחריש היא עוד צעד בקידום עולם התרבות בחריש. בשנה החולפת, לאור צמצום האירועים, ביצענו הפניית תקציבים לכיוון הספרייה. התוצאה היא ספרייה מגוונת ואיכותית שתעמוד לרשות תושבי חריש ותנעים להם גם את השעות הארוכות בבית, במחיר נגיש והוגן. הספרייה היא מיזם קהילתי ואני מזמינה תושבים אשר עולם הספר יקר לליבם לקחת חלק ולהצטרף לצוות המופלא שאמון על הפעלת הספרייה”.

הספרייה הקהילתית
הספרייה הקהילתית