“עושים שכונה” עם ניידת התרבות של חריש

אי אפשר לצאת מהבית? ניידת התרבות של העירייה מגיעה עד אליכם למרפסת.

“עושים שכונה” – זה שמו של המיזם העירוני החדש של עיריית חריש שהותאם לתקופה הזו, שבה לא ניתן לצאת מהבתים.

המיזם מתבסס על “ניידת תרבות” עירונית. מדובר ברכב ששכרה העירייה המצויד באולפן ובבמה, והיא מניידת אותו בין השכונות בעיר, בכל יום ברחובות אחרים. אמנים וזמרים מתארחים בניידת, ומעניקים לתושבים שיוצאים לצפות בהם במרפסות מעט הפוגה מהשגרה הביתית שנכפתה עלינו.

בין ההפעלות והמופעים: שירים, ריקודים, להטוטנים, אומנים מקומיים ואומנים מוכרים אהובים. כל מופע נמשך כ-45 דקות. ביום שלישי שעבר התארח בניידת יובל המבולבל וערך ארבעה מופעים ברצף בארבעה מוקדים שונים ברחבי חריש. הילדים קיבלו הזדמנות לצפות בכוכב האהוב עליהם ממש מתחת לבית.

תכנית אמנותית

ניידת התרבות מופעלת על פי תכנית אמנותית קבועה מראש. בחלק מהימים מתקיימים ארבעה מופעים ביום – שניים בבוקר ושניים בערב, בימים אחרים מתקיימים שלושה מופעים ביום, ובמקום השעה האחרונה של המופע בערב מופעלת הניידת כאולפן נייד, שמשדר שידור חי בדף הפייסבוק של העירייה.

האולפן הנייד מארח אומנים ומוזיקאים מחריש, שמחלקת התרבות נותנת להם את הבמה, מתוך העדפה לעודד אומנים מקומיים. יש לציין, כי נקודת המשטרה בחריש מלווה את הפעילות מתחילתה ועד סופה. שוטרי התחנה מסיירים עם הניידת, ומוודאים מניעת התקהלויות.

מנהלת מחלקת התרבות, ניצן דמתי, מספרת: “קיבלנו הרבה תגובות על כך שהילדים ממש מצפים לניידת שלנו, ומחכים לה כבר במרפסות. אנחנו רואים את התושבים רוקדים במרפסות, שומעים אותם שרים, הם משתפים פעולה בכל הפעלה, ומנופפים באביזרים שונים – בהתאם לתוכניות של המפעילים. מעבר לתרבות, אנחנו גם מעבירים כאן מסר: אמנם כולם בבתים, אבל אף אחד מתושבי חריש לא לבד. העירייה איתם, ועושה הכל כדי להעניק הרגשה טובה”.

ניידת התרבות
ניידת התרבות