שימו ווליום: עיריית חריש פתחה את “מרכז דציבל”

העירייה חנכה היום מרכז מוזיקה חדש ומושקע במרכז התרבות והפנאי ברחוב שהם. במרכז דציבל יתקיימו שיעורי המוזיקה העירוניים, כיתות אומן ויופעל חדר חזרות להשכרה למוסיקאים מחריש

חדש בחריש: העירייה פתחה את “מרכז דציבל”, מרכז מוזיקה עירוני חדש ומושקע. את מרכז המוזיקה הקימה העירייה בקומה השנייה במרכז התרבות והפנאי ברחוב שוהם. גולת הכותרת של מרכז המוסיקה הינו חדר החזרות. מדובר באולם אקוסטי שאובזר במיטב הציוד המוסיקלי וכלי הנגינה: מערכת תופים, גיטרות, קלידים, כלי הקשה שונים, מגברים וגם אפשרות להקלטות מוזיקה והכל בסכום סימלי.

מרכז המוזיקה ישמש בימי שגרה לשיעורי המוזיקה העירוניים ולשיעורים פרטיים וקבוצתיים, פיתוח קול ומקום עבור להקות השירה הייצוגיות של חריש. שיעורי הנגינה המתוכננים בו כוללים את כל כלי הנגינה לסוגיהם ובהם כלי נשיפה, כלי מיתר, תופים, פסנתר וכלים נוספים. רכז המוזיקה בעירייה, נפתלי הרפז, מסביר ששיעורי המוזיקה יועברו על ידי כ-15 מורים והרישום למרכז המוזיקה כבר נפתח ומתבצע דרך אתר העירייה.

מרכז דציבל גם יושכר כחדר חזרות לתושבים ולמוזיקאים מחריש תמורת סכום סמלי.

ראש העיר יצחק קשת וחברי המועצה בטקס חנוכת מרכז המוזיקה. צילום-עמוס לוזון צלמים
ראש העיר יצחק קשת וחברי המועצה בטקס חנוכת מרכז המוזיקה. צילום-עמוס לוזון צלמים

בהמשך: פרויקט “מקורוק” למבוגרים

ראש העיר יצחק קשת: “חריש התברכה בכשרונות צעירים ומבוגרים, שהמוזיקה היא בנשמתם. פתיחת מרכז המוזיקה החדש היא בשורה גדולה עבורם ועבור כל תלמידי המוזיקה שיוכלו לפתח כאן את הכישרונות המוזיקליים שלהם”.

בחודשים הקרובים מתוכננים במרכז המוזיקה גם סדנאות אומן שבמסגרתן יגיעו לחריש אומנים מובילים ויספרו על תהליכי העבודה של היצירה שלהם, הסודות מאחורי הקלעים וגם טיפים למוזיקאים צעירים. במרכז המוזיקה יתקיימו גם הרצאות מעניינות, ותינתן הזדמנות לאומנים וליוצרים מקומיים להציג לציבור את הכישרון שלהם. סדנה נוספת תציע לבני הנוער להתמודד בתחרות אטרקטיבית ללהקת השנה.

בתמיכת העירייה יפעל במרכז המוזיקה פרויקט “מקורוק”, שמשלב לימוד מקורות ומוזיקה באופן חוויתי לטובת יצירה מוזיקה מקורית. המשתתפים בפרויקט יונחו על ידי יוצרי מוזיקה ותוכן ישראלים מהשורה הראשונה.

מרכז המוזיקה-עמוס לוזון צלמים
מרכז המוזיקה-עמוס לוזון צלמים