הקמת מחלף חריש
עיריית חריש ומשרד התחבורה מקדמים במרץ יחד עם חברת נתיבי ישראל את הקמת המחלף שעתיד להיות שער הכניסה לעיר. המחלף יבטל את צומת מג"ב ואת קטע הכביש שמהצומת לכיכר, יקל משמעותית את עומסי התנועה ויהפוך את חריש לאחת הערים הנגישות ביותר לכביש 6.
חוק עזר
עיריית חריש פועלת להתקנת חוק העזר העירוני שייתן לה כלים חיוניים להסדרת מרחבי התנועה והחנייה בעיר, כגון איסור על חניית רכב כבד בסביבת מגורים, אכיפת איסור חנייה על מדרכות, אכיפת איסור חנייה בחניות כפולות ועוד. השלב הבא: העברת החוק לאישור משרד הפנים.
התחלות טובות
כיתות א' בבתי הספר תלמי הדר, תלמי רון, ממלכתי חדש, מעיין האמונה ותורת חיים עוצבו מחדש, ובקרוב יסתיים התהליך בכל בתי הספר היסודיים בחריש. במסגרת המיזם מעוצבים מחדש גם 5 מרחבים חינוכיים של החינוך המיוחד. המטרה: להפוך את המעבר לביה"ס לנעים יותר עבור הילדים
מנכ"ל משרד החינוך בביקור עבודה
מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב הגיע השבוע (שלישי) יחד עם צוותו לביקור עבודה בחריש בהזמנת ראש העיר יצחק קשת. בתום הסיור אמר אבואב כי העיר נבנית לתלפיות וכי הוא התרשם שמוסדות החינוך שלה מוכנים היטב לקליטת תלמידים.
פגישה בין ראש העיר למנהל המחוז במשרד להגנת הסביבה
הנהלת מחוז צפון של המשרד להגנת הסביבה הגיעה היום לפגישת עבודה בעיריית חריש לדיון בנושאים סביבתיים בהזמנת ראש העיר יצחק קשת. בפגישה סוכם כי תוצב תחנת ניטור בחריש עד סוף חודש מארס.
תקציב 2020
התקציב לשנת 2020 עומד השנה בסימן "עולים קומה" ומשקף את היערכותה הנרחבת של העירייה לעליית קומה בכל התחומים. העירייה משקיעה כ-78 מיליון שקל בתחום החינוך, שיבואו לידי ביטוי בין היתר בהקמת 20 גני ילדים ושלושה בתי ספר יסודיים חדשים
התכנון של כבישי העיר
חריש היא העיר הראשונה בישראל אשר מתוכננת מיסודה על פי עקרונות של מיתון וריסון תנועה, ומצטרפת בכך לכ-160 ערים אירופיות ממותנות תנועה. תפיסה המצמצמת את שליטתו של הרכב הפרטי במרחב הרחוב מעלים באופן משמעותי את רמת הבטיחות של הילדים ושל שאר משתמשי הדרך ברחובות
ראש העיר יצחק קשת בכנס הורים בנושא הקמת הישיבה התיכונית והאולפנה שהתקיים ביום ראשון. קרדיט: דוברות עיריית חריש
בשנת הלימודים הקרובה ייפתחו שכבות כיתה ז' במודל של בית ספר צומח בשני מוסדות חדשים שיחנכו ברוח הציונות הדתית. ראש העיר יצחק קשת במפגש הורים שקיימה העירייה השבוע: "אנחנו רוצים לתת מענה לכל ציבור ומגזר בחריש בכל התחומים, ובעיקר בתחום החינוך"